Gică Popescu a dezvăluit că Farul Constanța a fost la un pas de transferul mijlocașului de la Sheriff, Joao Paulo, însă mutarea a căzut în ultimul moment!
Farul Constanța a fost la un pas de transferul lui Joao Paulo
„Baciul” a recunoscut că fotbalistul din Insulele Capului Verde, care era liber de contract la începutul verii, a fost chiar prima opțiune a dobrogenilor pentru postul de mijlocaș central, însă totul a picat din cauza taxelor suplimentare care trebuie achitate în cazul jucătorilor extracomunitari.
În cele din urmă, Joao Paulo a ajuns la Sheriff Tiraspol și a fost titular și integralist în ambele meciuri disputate de moldoveni împotriva celor de la Farul Constanța în primul tur preliminar din Liga Campionilor.
„Numărul 8 de la Sheriff (n.r. Joao Paulo) ne-a fost prezentat, am vrut să-l cumpărăm, dar nu am putut, pentru că e jucător extracomunitar și taxele sunt de 70%. Era prima noastră opțiune…

Lasă un comentariu