Prima pagină » Ateii de stânga au pus monopol pe știință

Ateii de stânga au pus monopol pe știință

Ateii de stânga au pus monopol pe știință

  • BBC: Știința nu mai e o activitate obiectivă, ci influențată de ideologie.
  • Ideea a fost prezentată de prezentatoarea Ella Al-Shamahi în documentarul Humans.
  • „Pentru mulți, ateii care înclină spre stânga au pus monopol pe știință”.
  • John-Arne Røttingen, directorul Wellcome Trust: Mediul științific e progresist.
  • Revista Scientific American a fost acuzată în trecut că promovează cultura woke.
  • În 2021, în revistă a fost publicat un necrolog plin de reproșuri la adresa lui E.O. Wilson.
  • Biologul E.O. Wilson era acuzat pentru promovarea unei idei intolerabile pt stânga tradițională.
  • În 2024, Scientific American a anunțat că o susține pe Kamala Harris la alegeri.

Adevărul nu mai e lupta dintre știință și religie. A apărut al treilea element. Cum au ajuns cercetătorii să pună politica înaintea descoperirilor. O spune prezentatoarea BBC, Ella Al-Shamahi, în cel mai nou documentar al televiziunii, numit Humans. Ea spune un lucru care este de mult timp…

Citeşte mai mult

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.