Prima pagină » O româncă de 13 ani a fost ucisă de tatăl vitreg, în Spania. După ce a comis fapta, bărbatul s-a sinucis

O româncă de 13 ani a fost ucisă de tatăl vitreg, în Spania. După ce a comis fapta, bărbatul s-a sinucis

O româncă de 13 ani a fost ucisă de tatăl vitreg, în Spania. După ce a comis fapta, bărbatul s-a sinucis


O româncă de 13 ani a fost ucisă, în somn, de tatăl vitreg. Crima înfiorătoare a avut loc în apartamentul familiei din cartierul Recalde, Bilbao, din Spania. După ce a comis fapta, bărbatul s-a sinucis. Mama fetei, Simona, a reușit să scape din locuință și să ceară ajutor.

Simona, femeia de cetățenie română, voia să plece de acasă și să se despartă de bărbat, după o relație marcată de control și abuz.

Bărbatul de 43 de ani devenise agresiv în ultima perioadă. După o ceartă violentă, Pedro Gonzalo a atacat-o pe femeie cu un cuțit. Simona a reușit să fugă în stradă, plină de sânge, strigând după ajutor.

Poliția a fost alertată de vecini. Atunci când au ajuns oamenii legii, ușa era închisă. Agenții au pătruns cu cheia oferită de femeie, dar au găsit un tablou înfiorător: trupul Evei era întins pe pat, acoperit cu mai multe cearșafuri. Tatăl vitreg a fost găsit spânzurat în baie.

„Era un nenorocit cu…

Citeşte mai mult

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.