- Elon Musk a anunțat că se va concentra din nou pe companiile sale principale, inclusiv Tesla și xAI.
- Musk a declarat că va lucra 24/7 și va dormi în sălile de conferințe, servere și fabrici pentru a susține lansarea Starship săptămâna viitoare.
- Musk a fost numit de Donald Trump să conducă un departament pentru eficiența guvernamentală, cu scopul de a reduce birocrația și cheltuielile guvernamentale.
- Activitatea sa guvernamentală a generat controverse,a dus la concedieri masive în administrația federală.
Elon Musk a fost imaginea eforturilor președintelui Donald Trump de a reduce dimensiunea guvernului. Mai recent, însă, Musk a declarat că intenționează să se concentreze din nou asupra companiilor care l-au ajutat să devină cel mai bogat om din lume, scrie Business Insider.
Musk anunță retragerea din guvern
„Mă întorc să petrec 24/7 la muncă și să dorm în sălile de conferințe/servere/fabrici”, a declarat Musk într-o postare pe platforma sa…

Lasă un comentariu