Prima pagină » E oficial! Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj

E oficial! Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj

E oficial! Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj


Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj, anunță conducerea clubului. 

Conducerea clubului nostru, împreună cu antrenorul Dan Petrescu, au ajuns la o înțelegere privind încetarea amiabilă a contractului. 

Îți mulțumim, Mister, pentru tot ce ai făcut pentru clubul nostru, pentru dedicarea și profesionalismul care te caracterizează, pentru contribuția decisivă pe care ai avut-o în câștigarea ultimelor 5 titluri și a tuturor performanțelor europene bifate de CFR Cluj în ultimii ani. 

Îți dorim multă baftă mai departe!”, scriu cei de la CFR Cluj.

Petrescu a fost convins că accepte oferta din Coreea de Sud după ce a negociat cu Ji-sung Park (42 de ani), fostul mijlocaș de la Manchester United.

Da, eu vreau să rămân la CFR, dar vreau să văd și ce avem pentru anul viitor, ce obiectiv, ce jucători. Trebuie să avem o discuție mai lungă. Cred că și dacă pierdeam eram dorit de domnul Varga, dar trebuie să vedem în ce condiții.

Vreau să fiu…

Citeşte mai mult

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.