Președintele SUA, Donald Trump, le-a declarat în privat unor membri ai Cabinetului executiv că antreprenorul Elon Musk se va retrage în următoarele săptămâni din funcția de coordonator al Departamentului pentru Eficiență Guvernamentală (DOGE), afirmă oficiali de la Washington.
Donald Trump este mulțumit de activitatea lui Elon Musk și de programele Departamentului pentru Eficiență Guvernamentală, dar cei doi au decis de curând că la un moment dat Elon Musk trebuie să revină la coordonarea afacerilor sale și să asume un rol de consultanță, afirmă oficiali de la Washington citați de site-ul Politico.com.
La nivel oficial, nici Elon Musk, nici Casa Albă nu au făcut niciun comentariu pe acest subiect.
Potențiala retragere a lui Elon Musk intervine în contextul în care numeroși membri ai Administrației de la Washington au exprimat nemulțumiri în legătură cu influența acestuia în sfera…

Lasă un comentariu