Prima pagină » Casa Albă este la curent cu atacul asupra Consulatului iranian din Siria și critică o lege adoptată de Knesset /Iranul AMENINȚĂ Israelul

Casa Albă este la curent cu atacul asupra Consulatului iranian din Siria și critică o lege adoptată de Knesset /Iranul AMENINȚĂ Israelul

Casa Albă este la curent cu atacul asupra Consulatului iranian din Siria și critică o lege adoptată de Knesset /Iranul AMENINȚĂ Israelul

Președintele SUA, Joe Biden, este la curent cu informațiile despre atacul aerian asupra Consulatului iranian din Damasc, atribuit Israelului, iar Administrația de la Washington analizează situația, în contextul în care Teheranul a amenințat cu o ripostă ”dură”.

Întrebată, în cursul unei conferințe de presă, despre bombardamentul israelian care a vizat Consulatul iranian din Damasc și dacă Statele Unite au fost înștiințate în avans despre atac, Karine Jean-Pierre, purtătoarea de cuvânt a Președinției SUA, a declarat că situația este analizată.

”Sunt la curent cu informațiile din presă, echipa noastră le verifică, nu am de gând să mă pronunț anticipat, dar, în mod evident, sunt la curent cu informațiile, echipa noastră le analizează. Nu voi comenta mai mult”, a afirmat Karine Jean-Pierre.

Avioane militare israeliene au atacat, luni, sediul Consulatului Iranului din capitala Siriei, Damasc. Clădirea a fost distrusă, iar…

Citeşte mai mult

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.